dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

4. prosince 2014

Výuka žáků na novém pracovišti SCANIA

Výuka žáků na novém pracovišti SCANIA

V rámci spolupráce s firmou Scania vzniklo pro žáky prvního ročníku oboru automechanik v areálu bývalého černovického ČSAD nové odloučené pracoviště. Má přispět ke zvýšení atraktivnosti a zájmu o výuku tohoto oboru. I zde výuka probíhá v modulech, z nichž první montáže-demontáže byl zahájen 1. listopadu 2014. Jde o desetidenní cykly, ve kterých se vystřídají všichni naši učni – prvňáci. Ukončení modulu proběhlo v pátek 28. listopadu 2014 slavnostním vyhlášením nejlepšího žáka, který od zástupce Scania obdržel firemní tričko.
A čemu se zde naši žáci mohou naučit? Poznávají základní díly motoru, převodovky, rozvodovky a nápravy a ověřují si potřebné znalosti o pohonném ústrojí automobilu. Pracují i s dílenskými příručkami, v nichž se učí vyhledávat údaje nezbytné k odborné montáži či demontáži jednotlivých součástí automobilu.
Ohlasy od žáků jsou kladné. Velkým přínosem je pro ně seznámení se s prostředím opravdového servisu, s jeho klady i problémy. I zdejší zaměstnanci přijali učně mezi sebe ochotně a rádi se s nimi dělí o dovednosti a praktické zkušenosti týkající se jejich pracovní náplně a povinností na pracovišti. A toto vše může přispět k rozvíjení schopnosti našich učňů automechaniků. 

Bc. Olbrich Josef Ohlasy žáků a jejich hodnocení pracoviště SCANIA 

Pracoviště Scania se mi líbilo, byla zde spousta náhradních dílů, motorů, převodovek. Také rozbor motoru byl pro mě přínosem. Kolektiv zaměstnanců je zde skvělý a velmi ochotný. Škoda, že praxe už tady končí, zůstal bych tady ještě delší dobu. Moc se mi tu líbilo a jsem za tuto praxi rád. Hodnotím známkou 1 (s hvězdičkou). 

Fediakov Georgii 

 

 

 

Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz