dní
do konce školního roku
Integrovaná střední škola Brno

Hlavní menu

Novinky

28. listopadu 2013

Návštěva Ducati a motocyklové výstavy v Itálii

. Poté co jsme přijeli do centra Boloně jsme měli do 13:00 rozchod, poté jsme nasedli do autobusu a vydali se do DUCATI. Asi za 25 minut jsme byli tam. 

Tím, že jsem obrovský fanda DUCATI, se mi splnil můj obrovský sen, ve který jsem nedoufal ani v těch nejkrásnějších snech. Byl jsem jako v sedmém nebi. Poté, co jsme prošli vchodem a vyšli po schodech, tak před vestibulem stál závodní silniční speciál ze třídy MotoGP jezdce Andrei Doviziosa. Co jsme vešli do vestibulu, tak tam měli vystavené čtyři modely, a to DUCATI Multistrada, DUCATI 1199 Panigale, DUCATI Hypermotard a DUCATI Diavel. Rozdělili jsme se na 2 skupinky, každá měla průvodkyni a ta každému rozdala sluchátka, abychom ji slyšeli. Zalepili nám objektivy, abychom nemohli fotit a vydali jsme se přímo na výrobní linku DUCATI. Průvodkyně mluvila anglicky což bylo pro nás rozhodně lepší než jejich rodná italština. Provedla nás od dobrušování klikových hřídelí, až po samotné nastartování, „zajíždění“ a skládání do krabic. Potom nás zavedla do muzea DUCATI. Hned na začátku měli první vyrobený motocykl z roku 1948, DUCATI Cucciolo (štěňátko) - byl to čtyřdobý motor s objemem 48ccm a zabudovanou dvoustupňovou převodovkou, měl výkon asi 1k (0,75kW). V muzeu měli asi 40 motocyklů, a nechyběli ani motocykly mistrů světa jako je Carl Fogarty, Troy Bayliss, Loris Capirossi, Casey Stoner a Carlos Checa. 

Poté, co jsme vyšli z továrny, tak jsme zašli do obchodu DUCATI, postaveném naproti továrny. Poté, co jsme nakoupili vydali jsme se autobusem do Parmy, kde jsme byli ubytovaní v motelu. Ráno v 8:30 jsme vyjeli do Milána na výstavu, plánovali jsme příjezd v 10:00 na otevíračku, ale dojeli jsme až skoro o hodinu později. To výstaviště bylo obrovské. Jakmile nám pan učitel rozdal lístky, tak jsme se všichni rozutekli a měli jsme až do 18:00 rozchod. Bylo tam 6 obrovských hal, a v každé hale byli 2-3 velké značky výrobců motocyklů, jako je Kawasaki, Ducati, Yamaha, KTM, BMW, Honda, Harley Davidson, Triumph, MV Agusta a další. Dále na výstavě bylo, troufám si říct, kolem 200 malých i větších prodejců a vystavovatelů s motorkářským oblečením a vybavením pro motocykly a jejich řidiče a spolujezdce či spolujezdkyně. Každá značka samozřejmě vystavovala nové modely pro rok 2014. Já osobně jsem moc z nových motocyklů neviděl, protože na výstavě byla hrozná hromada návštěvníků, tak není se čemu divit, když je to evropská výstava, a sjíždí se lidé z každého koutku Evropy, aby se podívali na ty krásné motocykly, které inženýři a designeři pro nás vytvořili. Byly také odhaleny dlouho očekávané modely jako KTM 1290 SuperDuke, Ducati Superleggera a Monster 1200, Kawasaki představila model Z1000, BMW jeho S1000RR a další. Na prostoru za výstavištěm probíhali zkušební jízdy vybraných modelů motocyklů, a také během dne byly závody v Supercrosse a Freestyle motocrosse, rozhodně bylo na co se dívat. Výstaviště bylo tak velké, že jsme byli rádi, když jsme to s kamarády prošli celé. Do Brna jsme dojeli kolem 7:30. Abych to shrnul, DUCATI byla naprosto úžasná, někteří říkali, že tam toho bylo málo, ale pro fandy této italské značky toho bylo víc než dost, a EICMA? až na to, že tam bylo moc lidí, tak to taky byla suprová akce. Jak do DUCATI, tak i na takovou výstavu bych se rád ještě někdy podíval. Ciao. 

Marek Musil, 2.M


Integrovaná střední škola automobilní Brno, příspěvková organizace, Křižíkova 106/15, 612 00 BRNO

IZO: 600 171 850    
IČ: 00 219 321   |   DIČ: CZ 00 219 321

telefon: 533 433 147-9 (spojovatelka)
e-mail: sekretariat@issabrno.cz
ID datové schránky: c84wg85

47534750

facebook RSS  Výsledek obrázku pro logo app store

 stravovani email Výsledek obrázku pro logo google play

 

počítadlo.abz.cz